Projektowanie stron internetowych

Oto praktyczne porady na różne zwierzęce problemy:

1). Kiedy kot nie chce pić wody - dobrze jest go zachęcić, odkręcając kran (na minimalny strumień). Mruczki lubią świeżą, bieżącą wodę.


2). Zdrowe odrobaczanie kota - warto sprawdzić, czy mruczek potrzebuje odrobaczenia. W tym celu trzeba zabrać próbki kupy kota (trzykrotnie co dwa dni kawałki około 1 cm i trzymać je w słoiku (na przykład na balkonie) i oddać do weterynarza.

3). Olej na piękną sierść i dobrą kondycję psa - warto sięgnąć po olej rzepakowy, ponieważ zawiera wiele kwasów tłuszczowych. Olejem możemy polewać suchą karmę (1 łyżeczka na 5 kg masy ciała raz w tygodniu).

4). Owies nie tylko przy świątecznym stole - miniłączkę dobrze jest wyhodować także dla kota, nie tylko do ozdoby dla kota, nie tylko do ozdoby domu. Kot będzie chętnie ją podgryzał, aby oczyścić przewód pokarmowy z sierści (połyka ją, myjąc swoje futerko - może to prowadzić do groźnych, zalegających w układzie pokarmowym kul włosowych).

5). Króliki lubią ruch i przestrzeń - najlepiej, aby klatka dla zwierzaka miała przynajmniej 1 metr długości i pół metra wysokości. Warto też wypuszczać królika nawet na kilkugodzinne spacery po domu.

Dodatkowa uwaga - dobrze jest podawać królikowi kolację. Jeśli będzie najedzony, stanie się bardziej senny - nie będzie brykał i hałasował w swojej klatce.

wibrys weterynarz